KULTURA      SPORT      VEŘEJNÁ SPRÁVA      VOLNÝ ČAS     

Aktualizace
21.06.2017
23:20:42

Právě nás čte: 24 čtenářů

 


Hlavní stránka
Zdravotnictví
Kultura
Školství
Veřejná správa, politika
Církve
Podnikání
INZERCE
Doprava
Internet a počítače
Fotografujeme
Sport


Turistika

Zábava
Příroda
Historie
Volný čas
Stíny
Domácnost


Informace z tišnovska
Mapa tišnovska
Tišnov město
www kamera Tišnov nádraží
www kamera Tišnov náměstí
Meteostanice Tišnov

Veřejná správa
Obce tišnovska - www, mail
Kraj Jihomoravský
Kraj Vysočina
Důležité regionální telefony

Turistické zajímavosti
Moravský kras
Hrad Pernštejn
Hrad Veveří
Zámek Rájec
Zámek Lysice
Zámek Rosice
Žďárské vrchy
Českomoravská vysočina
Brněnská přehrada
Klášter Porta Coeli
Rozhled na Tišnov
Cestovní kancelář BANANATRAVEL
Stavy a průtoky jihomoravských řek

Informace z ČR
TV dnes
počasí
jízdní řády
telefonní seznam
práce
peníze
na mapě
doprava v kraji
v českém internetu

Sport
SK HC Tišnov
Atletický klub Tišnov
SK basketball Tišnov
Volejbalový klub Tišnov
AFK Tišnov
Sokolská župa pernštejnská
Šachový klub Sokol Tišnov

Kultura na tišnovsku
Program kina Svratka
Muzeum Předklášteří
Galerie Ad Astra Kuřim
Kulturní přehled na www.tisnov.cz
Společenské centrum Kuřim
knižní nakladatelství Sursum
Divadlo PRKNO Veverská Bitýška
Kruh přátel hudby Tišnov
Jamborova galerie Tišnov
Galerie Z ruky Křížovice
Libušina galerie Malhostovice

Pro děti a mládež
škola
Dům dětí a mládeže Tišnov
Gymnázium Tišnov
Mateřské centrum Studánka


 

 

Informace z Úřadu práce    

17.01.2013   vox   Stíny   Hodnocení článku: 2,5   Počet zhlédnutí ( 8165 )


Již více než rok zajišťuje kontaktní pracoviště brněnské krajské pobočky Úřadu práce ČR v Tišnově nejen agendu zaměstnanosti a státní sociální podpory, ale i agendu pomoci v hmotné nouzi, sociálních služeb a osob se zdravotním postižením.

Kromě zprostředkování zaměstnání, výplaty podpory v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci a výplaty dávek státní sociální podpory, jako je např. rodičovský příspěvek, přídavek na dítě, příspěvek na bydlení, porodné aj., vyplácí pracovníci kontaktního pracoviště po převodu příslušných agend z MěÚ Tišnov od 1. 1. 2012 také příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, dávky mimořádné okamžité pomoci, příspěvek na péči, mobilitu a zvláštní pomůcky a zajišťují také vydávání průkazů osob se zdravotním postižením.
Sídlo kontaktního pracoviště je na Ráboňově ulici 117, čtyři pracovnice úřadují v I. poschodí budovy Městského úřadu Tišnov, nám. Míru 346, kde lze vyřídit příspěvek na péči a vše, co se týká dávek a průkazů osob se zdravotním postižením. Úřední hodiny pro obě pracoviště zůstávají pro rok 2013 zachovány ve stávajícím rozsahu, tj. pro vyřízení veškerých záležitostí v pondělí a ve středu 8 – 17 hod. a v úterý a ve čtvrtek 8 – 13 hod. V pátek lze v době od 8 do 13 hod. pouze podat novou žádost o zprostředkování zaměstnání nebo žádost o dávku.
Ve druhé polovině roku 2012 začala kontaktní pracoviště ÚP ČR, tj. i to tišnovské, vydávat karty sociálních systémů, tzv. sKarty. Vzhledem k všeobecnému odporu vůči sKartám nebyly naplněny stanovené cíle a do konce roku 2012 nebylo vydáno tolik sKaret, kolik se původně předpokládalo. Nové vedení Ministerstva práce a sociálních věcí pracuje v současné době na změnách legislativy týkající se sKaret tak, aby sKarty byly přátelštější k lidem. V zákoně má být definována povinnost převzít sKartu jako identifikační kartu, ale platební funkce sKarty má být dobrovolná. Má být zachována i možnost doručení dávek prostřednictvím poštovní poukázky, za které však budou lidé (s výjimkou poživatelů dávek pomoci v hmotné nouzi) platit regulovanou cenu. Lidé, kteří chtějí zasílat dávky na svůj účet u jakékoliv banky, mohou trvalým příkazem přesměrovat dávky ze svého kartového účtu v České spořitelně na svůj účet. Zákonem má být rovněž upraven způsob nakládání s osobními údaji a jejich ochrana, včetně stanovení rozsahu údajů předávaných České spořitelně.
Vzhledem k uvedeným problémům s vydáváním sKaret, které by měly sloužit také jako průkaz osoby se zdravotním postižením, byla prodloužena možnost vydávání dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením a to s platností nejdéle do konce letošního roku.
Od 1. 12. 2012 došlo k několika změnám v oblasti nepojistných sociálních dávek.
Rodiče zdravotně postiženého dítěte mohou kromě příspěvku na péči souběžně pobírat i rodičovský příspěvek, a to na nejmladší dítě, které má nárok na příspěvek na péči, nejdéle do 4 let jeho věku, popř. do vyčerpání celkové sumy 220.000 Kč.
O 2.000 Kč se zvýšil příspěvek na péči dítěti ve věku od 4 do 7 let, které je osobou závislou na pomoci jiné osoby ve stupni III. (těžká závislost) nebo ve stupni IV. (úplná závislost), a to bez ohledu na příjem rodiny.
Příspěvek na mobilitu lidem, kteří nezvládají základní životní potřeby v oblasti mobility nebo orientace a potřebují se pravidelně někam dopravit, je možno v případech hodných zvláštního zřetele nově poskytnout i osobám, kterým jsou poskytovány pobytové sociální služby, např. v domově pro seniory. Institut výpůjčky zvláštní pomůcky (schodolez, schodišťová plošina, stropní zvedací systém) byl nahrazen příspěvkem na zvláštní pomůcku.
Od 1. 1 . 2013 se zvyšují částky podpory v nezaměstnanosti a podpory při rekvalifikaci, které jsou navázány na průměrnou mzdu v národním hospodářství. Jedná se o případy, kdy poslední činností před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání není zaměstnání a nárok na podporu vznikne započtením tzv. náhradních dob (péče o dítě ve věku do 4 let, poskytování invalidního důchodu pro invaliditu III. stupně aj.). V těchto případech náleží uchazeči o zaměstnání podpora v nezaměstnanosti nově ve výši 3.662 Kč po dobu prvních dvou měsíců, ve výši 2.929 Kč po dobu dalších dvou měsíců a ve výši 2.685 Kč po zbývající dobu a podpora při rekvalifikaci ve výši 3.418 Kč. V návaznosti na zvýšení průměrné mzdy v národním hospodářství se zvyšuje i maximální podpora v nezaměstnanosti z částky 13.761 Kč na 14.157 Kč a maximální podpora při rekvalifikaci z částky 15.422 Kč na 15.866 Kč.
Počet nezaměstnaných v tišnovském regionu činil na konci roku 2012 přibližně 1.360 osob, což představuje míru nezaměstnanosti 10,4 %. V samotném Tišnově bylo přibližně 430 nezaměstnaných osob, čemuž odpovídá míra nezaměstnanosti rovněž 10,4 %. Ve srovnání s koncem roku 2011 to znamená setrvalý stav ve městě Tišnově i v celém tišnovském regionu.

Ing. Vladimír Vyplel
ředitel kontaktního pracoviště Tišnov

Mail Poslat článek
Opinion Přidat názor
Print Tisk článku
Rate Ohodnotit článek
1 2 3 4
Počet hlasů: 4562 , aktualní průměr: 2,5

Počet názorů: 0 Přidat názor
Reakce čtenářů

Související články

 


Gold Banana


AKTUALITY

Inzerce VOX č.13
Požární cvičení v nemocnici Tišnov
Rekonstrukce dětského hřiště v obci Kaly-Zahrada
Konec VOXu
Týdeník TTV - 15.6.2017
Oslavte narozeniny v kuřimském Wellness
Tišnov v divizi - Kanonáda Tišnova uzavřela krajský přebor
Skvělá Ha-kapela znovu na Pernštejně
Inzerce VOX č.12
V Maršově stále aktivní

  

Nejčtenější za posledních 14 dní

Pěstujeme méně známé ovoce CIDO (269)
ˆ kontakty na vydavatele VOXU (262)
70. výročí osvobození a konec 2. světové války - Osvobozování Tišnovska dle materiálů Karla Krejčího (250)
Šachový klub Sokol Tišnov - ohlédnutí za sezónou 2001/02 (239)
WWW stránky a mailové adresy obcí regionu (226)
* * * Důležité telefony v regionu * * * (223)
Konec VOXu (219)
V Maršově stále aktivní (210)
Tišnov v divizi - Kanonáda Tišnova uzavřela krajský přebor (209)Prohledat:

Rozšířené vyhledávání

ARCHIV NOVINOVÝCH VYDÁNÍ VOXU


E-mail
Heslo
Co zasílat ?
 
Počet odběratelů: 12
Úprava odběrů