KULTURA      SPORT      VEŘEJNÁ SPRÁVA      VOLNÝ ČAS     

Aktualizace
21.06.2017
23:20:42

Právě nás čte: 3 čtenářů

 


Hlavní stránka
Zdravotnictví
Kultura
Školství
Veřejná správa, politika
Církve
Podnikání
INZERCE
Doprava
Internet a počítače
Fotografujeme
Sport


Turistika

Zábava
Příroda
Historie
Volný čas
Stíny
Domácnost


Informace z tišnovska
Mapa tišnovska
Tišnov město
www kamera Tišnov nádraží
www kamera Tišnov náměstí
Meteostanice Tišnov

Veřejná správa
Obce tišnovska - www, mail
Kraj Jihomoravský
Kraj Vysočina
Důležité regionální telefony

Turistické zajímavosti
Moravský kras
Hrad Pernštejn
Hrad Veveří
Zámek Rájec
Zámek Lysice
Zámek Rosice
Žďárské vrchy
Českomoravská vysočina
Brněnská přehrada
Klášter Porta Coeli
Rozhled na Tišnov
Cestovní kancelář BANANATRAVEL
Stavy a průtoky jihomoravských řek

Informace z ČR
TV dnes
počasí
jízdní řády
telefonní seznam
práce
peníze
na mapě
doprava v kraji
v českém internetu

Sport
SK HC Tišnov
Atletický klub Tišnov
SK basketball Tišnov
Volejbalový klub Tišnov
AFK Tišnov
Sokolská župa pernštejnská
Šachový klub Sokol Tišnov

Kultura na tišnovsku
Program kina Svratka
Muzeum Předklášteří
Galerie Ad Astra Kuřim
Kulturní přehled na www.tisnov.cz
Společenské centrum Kuřim
knižní nakladatelství Sursum
Divadlo PRKNO Veverská Bitýška
Kruh přátel hudby Tišnov
Jamborova galerie Tišnov
Galerie Z ruky Křížovice
Libušina galerie Malhostovice

Pro děti a mládež
škola
Dům dětí a mládeže Tišnov
Gymnázium Tišnov
Mateřské centrum Studánka


 

 

Lůžková interní péče v nemocnici Tišnov ukončena - Informace z jednání Zastupitelstva města Tišnova, rozhovor s ředitelem nemocnice    

15.02.2017   red - red   Zdravotnictví   Hodnocení článku: 2,4   Počet zhlédnutí ( 1693 )


Dlouhá etapa fungování tišnovské nemocnice končí. Přestává být nemocnicí, která poskytuje akutní lůžkovou péči. Město Tišnov pozbylo další plus a jeho degradace pokračuje. Údajně je to pro občany plus! Tak se nechme překvapit.

V úvodu prvního jednání zastupitelstva v roce 2017 seznámil místostarosta Martin Sebera přítomné zastupitele a občany s problematikou ukončení akutní lůžkové péče v Nemocnici Tišnov. Jeho informace doplnili jak náměstci ředitele této nemocnice, tak vedoucí odboru zdravotnictví Jihomoravského kraje, kteří byli jednání přítomni.

Krátce shrnuto bylo potvrzeno, že akutní lůžková péče již nebude v Tišnově poskytována a náhradní péči proto budou nadále zajišťovat čtyři brněnské nemocnice (FN U sv. Anny, FN Brno, Vojenská nemocnice, Nemocnice Milosrdných bratří) a také nemocnice v Blansku a Boskovicích. Tišnovská nemocnice bude mít charakter zařízení následné péče, s tím, že pro zajištění provozu budou i nadále zachovány současné ambulance.

Zástupci zdravotnictví zde upozornili na to, že s ohledem na personální a technické zabezpečení již nemůže toto zdravotnické zařízení konkurovat v akutní péči renomovaným nemocnicím. Zastupitelé vzali uvedené informace na vědomí.
Praktičtí lékaři v Tišnově jsou o této skutečnosti informováni, včetně rozpisu asistenčních služeb.

Lékařská služba první pomoci (LSPP), poskytující neodkladnou zdravotní péči pacientům u kterých došlo k náhlému zdravotnímu problému nebo ke zhoršení nemoci, je v tišnovské nemocnici zajištěna na celý rok 2017. Pracovní doba LSPP je pondělí – pátek 17.00–22.00 hod., sobota, neděle a svátky 08.00–20.00 hod.

Pro bližší upřesnění, proč k celé situaci došlo a jaké kroky byly podniknuty, jsme oslovili ředitele tišnovské nemocnice MUDr. Bořka Semráda, který vysvětluje: „Nemocnice Tišnov se dlouhodobě potýkala s personálním zabezpečením na interních lůžkách. Dne 2. 5. 2016 informovalo vedení nemocnice o dočasném uzavření interního oddělení, z důvodu kritického stavu personálu na interním oddělení. Začátkem listopadu sdělilo vedení nemocnice VZP, že nebude vzhledem k personální a ekonomické situaci žádat o prodloužení smlouvy na akutní interní lůžka (která končila k 31. 12. 2016), ale že bude žádat o jejich transformaci na lůžka následné péče. Na komisi VZP, která proběhla 15. 12., bylo této žádosti vyhověno. To by mělo uvolnit kapacity interních lůžek v příslušných nemocnicích, které poskytnou náhradu za lůžka, zrušená v nemocnici Tišnov. Současně nemocnice požádala ministerstvo zdravotnictví o vypsání výběrového řízení na 30 lůžek odborného rehabilitačního ústavu, která bychom chtěli otevřít, v případě kladného stanoviska, od 1. 7. 2017“.

K zabezpečení zdravotní péče ve spádové oblasti Tišnovska, probíhalo několik jednání. 3. 1. 2017 proběhlo na KÚ JMK jednání o vzniklé situaci, kterého se zúčastnili zástupci JMK, brněnských nemocnic, zdravotních pojišťoven a RZS. Významnou roli zde sehrává skutečnost, že náhrada péče interních lůžek nemocnice Tišnov probíhala již v r. 2016. Tím nedochází k takové změně, která by se mohla projevit neočekávaným dopadem do kapacit spádové oblasti. Výsledkem konečného jednání na VZP RP Brno, které se konalo 27. 1. 2017, bylo ukončení poskytování zdravotní péče na 25 interních lůžkách. Co se týká dojezdových dob do uvedených nemocnic, které zabezpečují náhradu interních lůžkových kapacit, splňují dle nařízení vlády č. 307/2012 Sb. (pro interní lůžka do 60 minut). Občané – pacienti si mohou zvolit poskytovatele zdravotní péče.

Na otázku, zda došlo i k nějakým změnám ohledně plánovaného rozšíření tišnovské nemocnice, MUDr. Bořek Semrád odpovídá: „V plánu rozšíření nemocnice se nic nemění. V okamžiku, když je po volbách změna ve vedení kraje, akce nepadá, ale musí se znovu vysvětlit veškeré návaznosti celého projektu. Tím se časový plán dostavby posouvá. Rekonstrukcí dojde k vybudování nového ambulantního traktu v první etapě, který by měl oddělit ambulantní část od vlastní nemocnice. Ve druhé etapě bude vybudován zcela nový lůžkový trakt na místě přístavby, která vznikla během druhé světové války. Bude zde těžiště rehabilitace a následná péče pro občany regionu. Součástí projektu je úprava stávající historické části budovy nemocnice na domov pro seniory. Teprve ve třetí fázi by mělo vzniknout propojení mezi sociální částí a vytvoření centra zdravotnických služeb v městě Tišnově s tím, že v budově tzv. Kuthanova sanatoria vznikne zařízení sociální péče o kapacitě až 100 lůžek. Těžištěm by mělo být právě poskytování následné péče se zaměřením na následnou rehabilitaci. Tomu se přizpůsoboval celý projekt. V současné době je staveniště, kde na podzim proběhla demolice, připraveno. Koncepce stále trvá“.

Mail Poslat článek
Opinion Přidat názor
Print Tisk článku
Rate Ohodnotit článek
1 2 3 4
Počet hlasů: 779 , aktualní průměr: 2,4

Počet názorů: 0 Přidat názor
Reakce čtenářů

Související články

 


Gold Banana


AKTUALITY

Inzerce VOX č.13
Požární cvičení v nemocnici Tišnov
Rekonstrukce dětského hřiště v obci Kaly-Zahrada
Konec VOXu
Týdeník TTV - 15.6.2017
Oslavte narozeniny v kuřimském Wellness
Tišnov v divizi - Kanonáda Tišnova uzavřela krajský přebor
Skvělá Ha-kapela znovu na Pernštejně
Inzerce VOX č.12
V Maršově stále aktivní

  

Nejčtenější za posledních 14 dní

ˆ kontakty na vydavatele VOXU (246)
Pěstujeme méně známé ovoce CIDO (231)
* * * Důležité telefony v regionu * * * (228)
Šachový klub Sokol Tišnov - ohlédnutí za sezónou 2001/02 (200)
V Maršově stále aktivní (186)
Požární cvičení v nemocnici Tišnov (185)
WWW stránky a mailové adresy obcí regionu (180)
Rekonstrukce dětského hřiště v obci Kaly-Zahrada (160)
Na naši adresu (159)Prohledat:

Rozšířené vyhledávání

ARCHIV NOVINOVÝCH VYDÁNÍ VOXU


E-mail
Heslo
Co zasílat ?
 
Počet odběratelů: 12
Úprava odběrů