KULTURA      SPORT      VEŘEJNÁ SPRÁVA      VOLNÝ ČAS     

Aktualizace
21.06.2017
23:20:42

Právě nás čte: 167 čtenářů

 


Hlavní stránka
Zdravotnictví
Kultura
Školství
Veřejná správa, politika
Církve
Podnikání
INZERCE
Doprava
Internet a počítače
Fotografujeme
Sport
   šachy


Turistika

Zábava
Příroda
Historie
Volný čas
Stíny
Domácnost


Informace z tišnovska
Mapa tišnovska
Tišnov město
www kamera Tišnov nádraží
www kamera Tišnov náměstí
Meteostanice Tišnov

Veřejná správa
Obce tišnovska - www, mail
Kraj Jihomoravský
Kraj Vysočina
Důležité regionální telefony

Turistické zajímavosti
Moravský kras
Hrad Pernštejn
Hrad Veveří
Zámek Rájec
Zámek Lysice
Zámek Rosice
Žďárské vrchy
Českomoravská vysočina
Brněnská přehrada
Klášter Porta Coeli
Rozhled na Tišnov
Cestovní kancelář BANANATRAVEL
Stavy a průtoky jihomoravských řek

Informace z ČR
TV dnes
počasí
jízdní řády
telefonní seznam
práce
peníze
na mapě
doprava v kraji
v českém internetu

Sport
SK HC Tišnov
Atletický klub Tišnov
SK basketball Tišnov
Volejbalový klub Tišnov
AFK Tišnov
Sokolská župa pernštejnská
Šachový klub Sokol Tišnov

Kultura na tišnovsku
Program kina Svratka
Muzeum Předklášteří
Galerie Ad Astra Kuřim
Kulturní přehled na www.tisnov.cz
Společenské centrum Kuřim
knižní nakladatelství Sursum
Divadlo PRKNO Veverská Bitýška
Kruh přátel hudby Tišnov
Jamborova galerie Tišnov
Galerie Z ruky Křížovice
Libušina galerie Malhostovice

Pro děti a mládež
škola
Dům dětí a mládeže Tišnov
Gymnázium Tišnov
Mateřské centrum Studánka


 

 

Sportovec města Tišnova za rok 2016    

11.05.2017   vox   Sport   Hodnocení článku: 2,5   Počet zhlédnutí ( 2281 )


V pondělí 24. dubna se v sále kina uskutečnilo předávání ocenění v rámci akce Sportovec města Tišnova. Kromě zástupců města, ceny předávala také olympijská vítězka a mistryně světa Miroslava Knapková Topinková. Slovem provázel moderátor Rádia Petrov Petr Zakopal.

Nominovaní sportovci:

1) Volejbalový klub Tišnov
a) Jakub Kubernát – Jakub je hlavní stavební kámen týmu, odehrál valnou většinu zápasů na klíčovém postu nahrávače bez možnosti záskoku. Jeho tréninková morálka je příkladná. Rovněž přispívá k soudržnosti kolektivu i mimo hřiště.
b) Jakub Červinka – I přes svůj nízký věk se na nesnadném postu libera zabydlel skvělými výkony natolik, že si jeho pomoc při mistrovských utkáních již ani nedokážeme představit. Je spolehlivým člověkem, na kole či pěšky, za deště i mrazu, dává ostatním příklad jak vypadá tréninková morálka. ('
c) Ing. Václav Šikula – Pro „Vaška“ je to nejspíše nyní překvapení (o své nominaci nevěděl). Václav v loňském roce předal taktovku vedení klubu mladším a při této příležitosti by jej klub velice rád ocenil za dlouhodobou oddanost volejbalu a jeho přínos. Bez jeho přičinění by tišnovský volejbal v posledních 15ti letech rozhodně neexistoval v současné podobě a Tišnov by pravděpodobně vůbec nehrál kvalitní soutěž. Vašku děkujeme.  

2) Table Tennis Club Tišnov
a) Lukáš Krištof – 3. místo ve dvouhře a 1. místo ve čtyřhře na okresním přeboru mladších žáků; celkové 2. místo v okresním bodovacím turnaji žáků, hned v prvním krajském bodovacím turnaji vyhrál 6. divizi, nyní již hraje ve 4. divizi.
b) Marek Kluger – 3. místo ve dvouhře a 2. místo ve čtyřhře na okresním přeboru starších žáků, celkové 1. místo v okresním bodovacím turnaji žáků.
c) Matěj Kurdiovský – 5. místo ve dvouhře a 1. místo ve čtyřhře na okresním přeboru mladších žáků, celkové 5. místo v okresním bodovacím turnaji žáků - na 3. krajském bodovacím turnaji vyhrál 6. divizi, nyní již hraje v 5. divizi.

3) Sportovní klub Tenis Tišnov, z.s.
a) Družstvo dorostu „A“ – Družstvo dorostu „A“ SK Tenis Tišnov ve složení: Dominik Křipský, Filip Křipský, Tomáš Stříteský, Kryštof Vítek, Karin Šafránková, Denisa Huňková, Kamila Prudká a Libuše Čermáková s kapitánem a trenérem Zdeňkem Kunickým v roce 2016 zvítězilo v soutěži Junior Tour – O Pohár Prezidenta ČTS a postoupilo tak na Mistrovství České republiky, které se hrálo na podzim v areálu pražské Sparty. Za 95 let historie klubu se jedná o největší úspěch, na který dosáhli odchovanci tišnovského tenisu. Za tento úspěch družstvo získalo i 1. místo v kategorii mládežnický tým roku v anketě „Sportovec okresu Brno-venkov 2016“ v Ivančicích a bylo mezi nominovanými na „Sportovce Jihomoravského kraje“ na brněnském Výstavišti. Tenisový klub tak reprezentoval město Tišnov v roce 2016 na více významných akcích.
b) Dominik Křipský. Patřil k oporám nejen ligového družstva dorostu, ale byl také hlavním tahounem družstva dospělých v Jihomoravské DIVIZI. Mezi jeho největší úspěchy v roce 2016 patří 1. místo ve dvouhře na krajském přeboru dorostu ve Zlíně a účast na Pardubické juniorce (MČR dorostu). Na halovém MČR dorostu získal v roce 2016 stříbrnou medaili ze čtyřhry. Díky mnoha úspěchům na turnajích jednotlivců se v kategoriích dorostu umístil v celostátním žebříčku na 5. místě. Je prvním hráčem v žebříčku v Jihomoravském kraji a je zařazen do tréninkového střediska mládeže v Prostějově. TK Agrofert Prostějov se po sezóně stal jeho mateřským klubem, ale Dominik i nadále reprezentuje Tišnov v kategorii dospělých.
c) Kryštof Vítek – V roce 2016 vybojoval na krajském přeboru staršího žactva nejprve v zimě stříbro a na letním přeboru v Jihlavě zlatou medaili a stal se přeborníkem Jihomoravského kraje. Následný postup na MČR dokázal Kryštof zhodnotit bronzovou medailí ze dvouhry a ve čtyřhře se stal přeborníkem České republiky. V týmu TK Agrofert Prostějov, kde hostoval ve starším žactvu, získal titul mistra republiky a byl součástí úspěšného družstva dorostu Tišnova, které postoupilo na MČR. Byl zařazen do tréninkového střediska mládeže Jihomoravského tenisového svazu, kde se připravoval pod vedením trenéra Zdeňka Kunického.

4) Sokol Tišnov
a) Jan BŐHM – V dnešní uspěchané době, kdy se sportovní kluby soustředí zejména na dosahování špičkových výkonů v úzkých odvětvích jednotlivých sportovních disciplín a děti jsou často přetěžovány jednostranným tréninkem, setrvává Sokol u původní myšlenky všestrannosti. A právě v soutěži všestrannosti (čtyřboj: atletika, gymnastika, plavání a šplh) dosáhl náš cvičenec Jan BŐHM v loňském roce velkého úspěchu.
Honza je členem Sokola od roku 2011. V roce 2016 zvítězil (již potřetí) v župním kole přeborů všestrannosti (plavání – 1. místo, gymnastika – 1. místo, šplh – 1. místo a atletika – 2. místo). Na Národních přeborech všestrannosti v kategorii mladší žáci vybojoval v celkovém umístění stříbrnou medaili (plavání – 1. místo, gymnastika – 4. místo, šplh – 6. místo, atletika – 15. místo).
O tom, že je Honzík opravdu všestranný, svědčí také jeho další úspěchy v kategorii mladší žáci v roce 2016:                                                                                                                                                          1. místo na MČR ve skocích do vody (kat. přípravek G),
2. místo v cyklistickém závodě Memoriál Ivo Medka,
6. místo v závodě škol v Olympijském šplhu na laně, '
dvakrát 2. místo v běžeckém závodě Night Park Run Brno,
7. místo v orientačním běhu na Mistrovství oblasti Vysočina (kat. H10N),
5. místo v duatlonu Puklice a další.
Ve volném čase se věnuje také lyžování, snowboardingu, skimboardingu, trampolíně i jiným sportům.

5) Amatérský fotbalový klub Tišnov
a) Čuma Ivo – Celou svou hráčskou kariéru, vyjma vojenské služby kdy hrál za RH Znojmo, strávil v AFK Tišnov. Podílel se na postupu dorostu do Krajského přeboru a mužů do 1. B třídy JM kraje. Po skončení hráčské kariéry se věnoval trénování a byl u prvního postupu mužů do 1. A třídy JM kraje. Dnes pracuje ve výboru AFK Tišnov jako tajemník klubu.
b) Bartoš Dominik – Od dorosteneckého věku stabilní člen A týmu mužů a jedna z mladých nadějí tišnovské kopané. Podílel se na postupu mužů do Krajského přeboru. Mládežnické kategorie strávil na hostování v brněnských týmech FC Sparta a Zbrojovka. Zde hrál dorosteneckou divizi, I. a II. celostátní ligu, kdy se umístil s mužstvem Zbrojovky Brno na 3. místě I. ligy.
c) Pilný Martin – Celou svou hráčskou kariéru strávil v AFK Tišnov. Podílel se na postupu dorostu do Krajského přeboru a mužů do 1. B třídy JM kraje. Po skončení hráčské kariéry se věnuje trénování a byl u prvního postupu mužů do 1. A třídy JM kraje. V současnosti trénuje starší žáky AFK. Také se věnuje funkcionářské práci ve výboru AFK Tišnov jako místopředseda klubu.

6) SK Basketbal Tišnov
a) Petra Knoflíčková – 13 let. Velký talent tišnovského basketbalu.  Svojí pílí a vůlí je příkladem nejen pro svoje vrstevnice, ale i hráčky dorosteneckého družstva, kde je klíčovou rozehrávačkou a nejvíce bodující hráčkou týmu. Peťa hraje v soutěži žákovské ligy U14 a dorostenecké ligy U 17. V loňském roce byla druhou nejlepší hráčkou mladších žákyň České republiky, kde za sezónu nastřílela 350 bodů, z toho 48 tříbodových košů. V letošní sezóně je zatím na třetím místě v dorostenecké lize U 17 s 430 body, 60 tříbodovými koši a průměrem 23 bodů na zápas. Jejím cílem je hrát v národním týmu žen ČR, nyní je již ve výběru U15 ČR. Petra také často reprezentuje svoji základní školu (ZŠ Smíškova) ve všech sportech a již třikrát byla vyhlášena nejlepším sportovcem školy.
b) Štěpánka Pilná – 16 let. Tato mladá hráčka, která svým tréninkovým přístupem, nasazením v tréninku a zápasech se za poslední dvě sezóny zlepšila tak, že patří k oporám týmu dorostenecké ligy U17. Je  nejlepší obránkyní v soutěži a v každém zápasu eliminuje nejlepší hráčky soupeře. Štěpánka je všestranně pohybově nadaná, studuje střední školu, která je časově i fyzicky náročná a přesto nevynechá žádný basketbalový trénink. Reprezentovala rovněž ZŠ Smíškova a byla vyhlášena nejlepším sportovcem školy.
c) Denisa Popková – 13 let. Mladá hráčka žákovské ligy U14. I přesto, že začala s basketbalem později než její spoluhráčky, brzy se zapojila do základní sestavy družstva. Tato pohybově velmi šikovná basketbalistka patří k nejvšestrannějším hráčkám týmu a je radost sledovat její rychlost, nasazení a radost ze hry. Je nejlepší obránkyní družstva s velkým citem pro míč a bojovným duchem.

7) TJ Sokol Tišnov – střelecký kroužek
a) Ladislav Nelson Dufek – i v roce 2016 se mu podařilo získat ve své kategorii titul mistra ČR a obhájil tak v mnohem větší konkurenci umístění z předchozího roku. Získal loni podruhé v řadě titul mistra ČR v rámci České 3D lukostřelby v kategorii jezdecký luk.

8) Atletický klub AK Tišnov
a) Jakub Marek – celkové 8. místo v 10dílném Brněnském běžeckém poháru v kategorii přípravky starší hoši, celkové 4. místo v Kuřimské běžecké lize. Vzorný přístup k tréninku a účasti na závodech.
b) Filip Misař – 8. místo ve finále MČR družstev staršího žactva, bronzová medaile ve skoku do výšky na Mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě.
c) Renata Zavadilová – trenérka mládeže, rozhodčí, spolehlivý a obětavý pomocník při všech aktivitách a akcích Atletického klubu

9) Kynologický klub Tišnov
a) Petr Dvořák – úspěšný psovod a závodník Kynologického klubu Tišnov. Držitel ocenění Psovod roku 2017 a celkový vítěz Klubového závodu v poslušnosti. S fenou plemene labradoodle v roce 2016 složili zkoušky z výkonu ZOP, ZZO1 a ZM a úspěšně reprezentovali klub na šesti kynologických závodech se ziskem 6. místa, 4. místa, 2x obsadili 3. místo a jedenkrát skončili na místě druhém.
b) Miriam Richterová – poděkování za dlouholetou práci ve výboru klubu, svědomité a příkladné vykonávání funkce jednatele kynologického klubu.
c) Jiří Martínek – poděkování za pravidelné a spolehlivé vykonávání práce výcvikáře kynologického klubu. Výcvikář klubu vede, organizuje výcvik psů výcvikové skupiny psovodů.

Mail Poslat článek
Opinion Přidat názor
Print Tisk článku
Rate Ohodnotit článek
1 2 3 4
Počet hlasů: 1269 , aktualní průměr: 2,5

Počet názorů: 0 Přidat názor
Reakce čtenářů

Související články

 


Gold Banana


AKTUALITY

Inzerce VOX č.13
Požární cvičení v nemocnici Tišnov
Rekonstrukce dětského hřiště v obci Kaly-Zahrada
Konec VOXu
Týdeník TTV - 15.6.2017
Oslavte narozeniny v kuřimském Wellness
Tišnov v divizi - Kanonáda Tišnova uzavřela krajský přebor
Skvělá Ha-kapela znovu na Pernštejně
Inzerce VOX č.12
V Maršově stále aktivní

  

Nejčtenější za posledních 14 dní

Pěstujeme méně známé ovoce CIDO (296)
ˆ kontakty na vydavatele VOXU (276)
Šachový klub Sokol Tišnov - ohlédnutí za sezónou 2001/02 (271)
* * * Důležité telefony v regionu * * * (259)
WWW stránky a mailové adresy obcí regionu (258)
70. výročí osvobození a konec 2. světové války - Osvobozování Tišnovska dle materiálů Karla Krejčího (258)
Konec VOXu (252)
V Maršově stále aktivní (251)
Tišnov v divizi - Kanonáda Tišnova uzavřela krajský přebor (237)Prohledat:

Rozšířené vyhledávání

ARCHIV NOVINOVÝCH VYDÁNÍ VOXU


E-mail
Heslo
Co zasílat ?
 
Počet odběratelů: 12
Úprava odběrů