Pěstujeme méně známé ovoce CIDO
JoZa
Hodnocení článku: 2.5
25.01.2002, 15:51:00
zahrádkáři, chovatelé

Cido je velmi zajímavá beztrnná kulturní forma kdoulovce, vyšlechtěná ve čtyřicátých letech minulého století v Lotyšsku.

Cido je velmi zajímavá beztrnná kulturní forma kdoulovce, vyšlechtěná ve čtyřicátých letech minulého století v Lotyšsku. V této severské zemi patří po jablkách a jahodách k nejoblíbenějšímu ovoci. Pro velmi vysoký obsah vitaminu C se mu říká severský citroník. Ve 100 mg. ovoce je více než dvakrát tolik tohoto vitaminu než kolik obsahuje stejné množství citronů.
Tento ovocný druh se v našich zahrádkách ojediněle pěstuje jako okrasný keř. Je to velmi dekorativní, po dlouhou dobu svítivě červeně kvetoucí keř, velmi odolný proti chorobám a škůdcům. Plody jsou vzhledově podobné kdoulím a příjemně voní.
Chcete-li na své zahrádce Cido pěstovat, musíte mu dopřát výživnou, pokud možno hlinitou půdu, bohatou na vápník, s nižší hladinou spodní vody, tedy nezamokřenou. Má rád slunečné stanoviště. Protože na jaře brzy raší, dáváme přednost podzimní výsadbě. Nejbohatěji plodí na tříletém dřevě, proto se doporučuje prosvětlovací řez, při němž se odstraní slabé výhony a výhony starší pěti let. Nejvhodnější doba pro řez je těsně po odkvětu. Kdoulovec Cido kvete značně dlouho - od května do června. Jestliže časně kvetoucí květy poškodí mráz, mají rostliny vždycky rezervu v pozdějších květech, takže úroda se nesníží. Kdoulovec je cizosprašný, proto musíme vždy vysadit dvě rostliny vedle sebe. Jeho hezké červenooranžové květy jsou výbornou pastvou pro včely. Jeden květ poskytne za den 27 mg. nektaru, který obsahuje 48 % cukru. Je to tedy inspirace pro včelaře, jak dopřát včelám bohatou pastvu a pro své rodiny hodnotné ovoce. Obsah pektinu je 3x vyšší a obsah kyselin dokonce 10x vyšší než u jablek. Plody mají vysoký obsah éterických olejů, proto jsou velmi aromatické.
Cido je surovinou pro osvěžující nápoje, želé a likéry. Vylisovaná šťáva se používá stejně jako citrónová. Právě tomuto ovocnému druhu Lotyši děkují za své zdraví. Budete-li si chtít kdoulovec Cido vyzkoušet na své zahrádce, pokuste se sazenice získat z okrasné školky, nebo z inzerce v zahrádkářských časopisech. Myslím, že by si tento ovocný druh právem zasloužil rozšiřování mezi našimi zahrádkáři. Možná, že naše vynalézavé hospodyňky by přišly i na jiné způsoby využití tohoto zdravého ovoce.

Foto:
Popiska: Plody kdoulovce Cido obsahují více vitaminu C než citrony.


JoZa